קבוצת טבת השיקה מערכת בקרת ממשקים ללקוחותיה

קבוצת טבת שירותים לוגיסטיים השיקה מערכת בקרת ממשקי מחשב ללקוחותיה. המערכת, שהושקה בחודש יוני 2012, מבוססת על מוצר EDIWare Server של חברת B-DATA *, והיא מנטרת בזמן-אמת את תנועת הממשקים בין קבוצת טבת לבין לקוחותיה.
המערכת מציגה באמצעות פורטל את סטטוס תנועת הקבצים בתוך הרשת הפנימית של קבוצת טבת, ובין קבוצת טבת לבין כל אחד מלקוחותיה. התצוגה של תנועת הקבצים היא צבעונית כאשר צבע ירוק מתאר מצב "תקין" וצבע אדום מתאר "בעיה". נוסף על-כך, כאשר מתעוררת בעיה בתנועת הקבצים עם לקוח מסוים והיא נמשכת מעבר לפרק זמן מוגדר, המערכת שולחת התראות לאנשים הרלוונטיים, האחראים לטפל בנושא.
אחד מן היתרונות הגלומים במערכת היא האפשרות לנטר שגיאות במבנה הנתונים של המסמכים הנכנסים למערכת ניהול המחסן (WMS). המערכת שולחת התראות בזמן אמת, המאפשרות לתקן את השגיאות ולהמשיך את רצף הפעילות העסקי עם הלקוח.
לסיכום, המערכת מאפשרת לאנשי מחלקת מערכות המידע בקבוצת טבת להקטין למינימום את התשומות, הנדרשות מהם לבקרת הממשקים עם הלקוחות (עניין קריטי אצל ארגון המספק שירותים ללקוחות רבים). כמו כן, המערכת יוצרת שקיפות מיידית על תנועת הקבצים בממשקי המחשב הן למנהל הלקוח של קבוצת טבת והן לנציג הלקוח. במרבית המקרים, שקיפות זו מאפשרת לאנשים אלה להתגבר על הבעיות ללא מעורבותם של אנשי מערכות המידע.
אפיון המערכת בוצע באמצעות נציגי מחלקת מערכות המידע בקבוצת טבת ומר מירו ביכלר, מנכ"ל חברת B-DATA. תהליך הפיתוח והגדרת הלקוחות במערכת בוצעו בצורה הדרגתית ומודולרית, כדי לאפשר את רצף הפעילות העסקית עם לקוחות הקבוצה.

*חברת B-DATA מפתחת, מיישמת ומשווקת פתרונות לשוק ה-EDI תוך התמקדות במספר שווקים ורטיקליים: לוגיסטיקה ושילוח, ספנות, חינוך, בריאות ופיננסים. הפתרונות המשווקים באמצעות B-DATA מאפשרים לארגונים בגדלים שונים להחליף מסרי EDI בצורה ישירה (Peer To Peer) או באמצעות ספק שירותי ערך מוסף (VAN).
נוסף על-כך, החברה מפתחת מערכות לפי הזמנת הלקוח בתחומים שונים ובטכנולוגיות שונות (Java, .NET), כולל פתרונות WEB ופתרונות למובייל בכל הפלטפורמות (Android , iPhone וכו'). לקבלת פרטים אפשר לפנות לאתר החברה www.b-data.com.